Jump to content
✨ STAY UP TO DATE WITH THE WORLD TOUR ✨

Coldplay fans - GREECE


Nikolaz

Recommended Posts

πειτε τιποτα ρε παιδια μπαινω κα8ημερινα και ολο στ ιδιο σχολιο μενω..για πειτε ποια ειναι τ αγαπημενασ σας τραγουδια απο τ γρουυπ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πειτε τιποτα ρε παιδια μπαινω κα8ημερινα και ολο στ ιδιο σχολιο μενω..για πειτε ποια ειναι τ αγαπημενασ σας τραγουδια απο τ γρουυπ?

 

Βασικά τα έχω αναφέρει ήδη στα πρώτα ποστ, με τον παλιό μου λογαριασμό που έχασα το email και password :Ρ:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ

 

Ta dika mu:

 

-Olo to Safety EP

 

-Olo to Brothers and Sisters Ep

 

-Apo Parachutes:

*Dont Panic

*Shiver

*Spies (1st edition)

*Sparks

*Yellow

*We never change

 

-Apo AROBTTH

*In my place

*God put a smile upon your face

*Green Eyes

*A whisper

*Amsterdam (to kalitero mu ap'ola)

 

-Apo X&Y

*Talk

*Talk (alternative version)

*X&Y

*Speed of Sound

*A message

*Hardest Part

*Swallowed in the see

 

-Apo VLVODAAHF

*Cemetries of London

*Lovers in Japan (kanoniko kai acoustic)

*Viva la Vida

*Violet Hill

*Strawberry Swing

*Death and all his friends

 

-Apo diafora alla

*See you soon

*Gravity

*Sleeping Sun

*Proof

*Murder

*Crests of waves

*1.36

*I ran away

*Careful were you stand

 

Vasika ola maresoun alla afta ta akouw pio poly apo ta ypoloipa :D

 

 

Λοιπόν τώρα, θα προσθέσω πως λατρεύω όλα τα τραγούδια από το MX. Ποιο και ποιο να ξεχωρίσω? Το άκρως εθιστικό "ΜΧ" intro με το "Hurts like Heaven"? To τραγούδι σταθμός "Paradise"? To γνήσιο Coldplay Style "Charlie Brown"? Το υπέροχο acoustic "Us against the World"? Το ανεβαστικό "Every Teardrop is a Waterfall" με το ανατριχιαστικό intro "MIXX"? Το ψαγμένο "Major Minus" από το οποίο έχω το solo κιθάρας προς το τέλος ως ringtone? To "UFO" που είναι η ολοκληρωμένη έκδοση τραγουδιού των "ΜΧ" και "Α Hopeful Transmission"? To μινιμαλιστικό "Up in Flames" που αποδεικνύει πως ακόμα και τα απλά τραγούδια μπορούν να είναι υπέροχα? Το υπερτέλειο και αισιόδοξο "Don't let it Break your Heart"? Ή το απίστευτο "Up with the birds"? Είναι πραγματικά δύσκολο.

 

Δυστυχώς όμως υπάρχει ένα θέμα. Για πρώτη φορά από τότε που ανακάλυψα τους Coldplay το 2003, υπάρχει ένα λιγότερο καλύτερό μου κομμάτι και αυτό είναι το "Princess of China", επειδή δεν μ'αρέσουν τέτοιου τύπου συνεργασίες για λόγους πωλήσεων. Θέλω τους Coldplay μόνους τους, χωρίς κάποιον παρατρεχάμενο μαζί. Όταν είχα ακούσει το τραγούδι από την συναυλία τους στο Rio de Janeiro Live, που το έλεγαν μόνοι τους, το θεωρούσα ενδιαφέρον κομμάτι. Η Rihanna μου τα χάλασε λίγο, γιατί δεν μ'αρέσουν τα τραγούδια της, αν και είναι καλό γκομενάκι χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

^ Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου για το ΜΧ!!!Το POC είναι το λιγότερο αγαπημένο μου από το άλμπουμ,αλλά δεν μπορώ να πω πως δε μου αρέσει...

Ειλικρινά πάντως,είναι αδύνατο να ξεχωρίσω τραγούδια των Coldplay.Αγαπημένα δεν ειχα ποτε..ειναι ολα τελεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βασικά τα έχω αναφέρει ήδη στα πρώτα ποστ, με τον παλιό μου λογαριασμό που έχασα το email και password :Ρ:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ

 

 

 

 

Λοιπόν τώρα, θα προσθέσω πως λατρεύω όλα τα τραγούδια από το MX. Ποιο και ποιο να ξεχωρίσω? Το άκρως εθιστικό "ΜΧ" intro με το "Hurts like Heaven"? To τραγούδι σταθμός "Paradise"? To γνήσιο Coldplay Style "Charlie Brown"? Το υπέροχο acoustic "Us against the World"? Το ανεβαστικό "Every Teardrop is a Waterfall" με το ανατριχιαστικό intro "MIXX"? Το ψαγμένο "Major Minus" από το οποίο έχω το solo κιθάρας προς το τέλος ως ringtone? To "UFO" που είναι η ολοκληρωμένη έκδοση τραγουδιού των "ΜΧ" και "Α Hopeful Transmission"? To μινιμαλιστικό "Up in Flames" που αποδεικνύει πως ακόμα και τα απλά τραγούδια μπορούν να είναι υπέροχα? Το υπερτέλειο και αισιόδοξο "Don't let it Break your Heart"? Ή το απίστευτο "Up with the birds"? Είναι πραγματικά δύσκολο.

 

Δυστυχώς όμως υπάρχει ένα θέμα. Για πρώτη φορά από τότε που ανακάλυψα τους Coldplay το 2003, υπάρχει ένα λιγότερο καλύτερό μου κομμάτι και αυτό είναι το "Princess of China", επειδή δεν μ'αρέσουν τέτοιου τύπου συνεργασίες για λόγους πωλήσεων. Θέλω τους Coldplay μόνους τους, χωρίς κάποιον παρατρεχάμενο μαζί. Όταν είχα ακούσει το τραγούδι από την συναυλία τους στο Rio de Janeiro Live, που το έλεγαν μόνοι τους, το θεωρούσα ενδιαφέρον κομμάτι. Η Rihanna μου τα χάλασε λίγο, γιατί δεν μ'αρέσουν τα τραγούδια της, αν και είναι καλό γκομενάκι χαχαχαχα

 

Α ρε Nikolaz να αγιάσει το στόμα σου! :D Δε λέω, το Princess of China συμπαθητικό ως πολύ καλό το λες, και η Ριάννα μια χαρά φωνή εχει αλλά όχι. :inquisitive:

Καλά ο Κρις τέλειος όπως πάντα αλλά δεν την χρειάζονταν. :/

 

Όσο για τα υπόλοιπα τραγούδια λατρεύω "Us against the World", "Up in Flames", "Charlie Brown", "Major Minus" και βασικά όλα αλλά τέλος πάντων. :laugh3:

Επίσης αγαπώ το "Moving to Mars" παρόλο που τελικά δεν το έβαλαν στο δίσκο. Οι στίχοι απλά είναι τέλειοι. Και η απλή μουσική. Αγαπώ, αγαπώ, αγαπώ. Τέλος!

 

Όσο για το λάιβ, μέχρι Σεπτέμβρη που έχουν ανακοινωθεί ημερομηνίες, Ελλαδιστάν τίποτα. Αυτή η Γερμανία έχει 832 συναυλίες προγραμματισμένες! :veryangry:

Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτη η RΙΗΑΝΝΑ μ ξενιζει και μενα ο ρυθμος του τραγουδιου ειναι πολυ καλος παντως..

Τι θα κανουμε ?? Δε μας εχουν ανακοινωσει ακομη και ανυσηχω.. :/ και 8ελω τ καλοκαιρι μ τ που τελειωσω τις εξετασεις να παω να τους απολαυσω! και 8α ηταν καλυτερα να τους δω Αθηνα ..να μιλησει και ο Chris λιγο ελληνικα..:P pff!

Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι τέλειο είναι, αυτή τι την ήθελαν. Αλλά θα το πάρω ως πειραματισμό. Ελπίζω να μην έχουμε και άλλα τέτοια στο μέλλον.

 

Όντως, ημερομηνίες για Ελλάδα τίποτα, αλλά όλο και συζητιέται ότι θα έρθουν. Αχ, μακάρι, μακάρι, μακάρι! Και ναι, πεθαίνω να ακούσω τον Κρις να μιλά Ελληνικά! ;D

Link to comment
Share on other sites

βεβαια, πως να ρ8ουν οταν βλεπουν οτι μονο τεσσερις σελιδες εχει το thread μας.. :( ξερετε τι λεω να δημιουργησω ενα νεο thead που να απευθυνεται στους coldpplayers μηπως βοη8ησουν λιγο την κατασταση. Τι λετε? περιμενω προτασεις σχετικα μ αυτο, αν εχετε..Δε θελω να παω Αγγλια για να τους δω θελω να τους δω στη χωρα μου!Ζηταω πολλα??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.coldplaying.com/forum/showthread.php?t=92027

 

ekana thn prospa8eia mou.perimenw na m peite pws einai alla kai na m sthreixete :) :)

 

Αστέρω μου, (έτσι σε λένε ε );

Μπράβο ρεεε!!!Τα είπες τέλειααα :D

Μόνο που κι εγώ πιστεύω ότι αυτό με το fb δε θα έχει αποτέλεσμα...! Πρέπει να ξυπνήσουμε λίγο!Εγώ έβλεπα τις συναυλίες που έκαναν live streaming στο internet το καλοκαίρι και ζήλευαααα:(:cry: Δε μπορώ άλλο!

Επίσης έχω στείλει άπειρες ερωτήσεις στον Oracle σχετικά μ'αυτό αλλά τίποτα...το ξέρω ότι δεν μπορεί να κάνει και πολλά για αυτό αλλά δε ζητάμε πολλά!Ας μας δώσει ελπίδες τουλάχιστον.Τόσο δύσκολο είναι; Θέλω να του στείλω μια τελευταία φορά για να μην τον ζαλίζουμε κι όλας...Έχετε να προτείνετε κάτι; Θα σας πω τι έστειλα όταν στείλω αλλά περιμένω να μου πείτε κι εσείς τι θέλετε!

Link to comment
Share on other sites

Alice42 σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!Προσπαθησα να ανακαλεσω οσους τροπους πειθους μπορουσα..το θεμα ειναι ο,τι δε μπορω να σκεφτω καποιον αλλο τροπο για να τους κανω να ερθουν..ξερω οτι σκεφτονται τη δεινη οικονομικη κατασταση στη χωρα και ισωσ αυο τους αποτρεπει απο το να ρ8ουν.Και νομιζω αυτο πρεπει να τονιστει περισσοτερο στ μηνυμσ που 8α γραψεις στ Oracle.Νομιζω οτι πρεπει να γραψεις ο,τι νιωθεις και να εισαι ειληκρινης. Αυτη ειναι η συμβουλη μου. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Alice42 σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!Προσπαθησα να ανακαλεσω οσους τροπους πειθους μπορουσα..το θεμα ειναι ο,τι δε μπορω να σκεφτω καποιον αλλο τροπο για να τους κανω να ερθουν..ξερω οτι σκεφτονται τη δεινη οικονομικη κατασταση στη χωρα και ισωσ αυο τους αποτρεπει απο το να ρ8ουν.Και νομιζω αυτο πρεπει να τονιστει περισσοτερο στ μηνυμσ που 8α γραψεις στ Oracle.Νομιζω οτι πρεπει να γραψεις ο,τι νιωθεις και να εισαι ειληκρινης. Αυτη ειναι η συμβουλη μου. :) :)

 

:) Παρακαλώ!Αυτό που έκανες είναι ένα μεγάλο βήμα και θα έπρεπε να το είχαμε σκεφτεί και πιο πριν...αλλά δεν πειράζει!Τα κατάφερες πολύ καλά και πιστεύω πως σου αξίζει ένα θερμό ευχαριστώ και φυσικά συγχαριτήρια και ας ελπίσουμε να μας βοηθήσουν περισσότεροι!

Έχεις απόλυτο δικαιο!Ακριβώς αυτό νομίζω κι εγώ...η οικονομική κατάσταση της χώρας σίγουρα είναι το κύριο πρόβλημα και μάλλον και το γεγονός ότι δεν έχουν τόσο πολύ κοινό εδω.... Θα βάλω τα δυνατά μου και θα δουμε...ελπίζω να πάρω απάντηση. Μάλλον αύριο θα το στείλω :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έστειλα χθες! Αυτό:

My dearest, all-knowing,helpful

Oracle!

On behalf of many Greek Coldplayers I am asking you this question: Will Coldplay come to Greece this summer or even in 2013?

We are all very desparate and we really want you to give us some hope!

You all probably think that many Greeks wouldn't afford a concert like this because of the financial crisis but believe me they would save their money and do anything to see such a huge band perform in their country!

I know that their manager is probably arranging the concerts etc. and even if they want to come (like Chris said in this video) : [ame=http://www.youtube.com/watch?v=FOUOz4b2Gqw]Mission Lydia - ? ????? ?????? ???? Coldplay ???? ?????? - YouTube[/ame]

they can't...

I love them with all my heart (as well as many other Greeks) and it would mean the world to me if you could asnwer my question...

 

Βασικά το άλλαξα λίγο αλλά δε θυμάμαι τι άλλο ακριβώς έγραψα!

Πάντως αυτό είναι δεν έχει μεγάλη διαφορά... τι λες?Είπα και αυτό που είπες κι εσύ στα παιδιά από το Coldplaying

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Αν έρθουν θα είναι συγκλονιστικό!!!!!Έφτασα μέχρι τη Γαλλία μόνο για να τους δω πέρυσι το καλοκαίρι!!!!!!!Το καλύτερο συγκρότημα ever!!!!Xαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που εκτιμούν την ποιοτική μουσική!!!!!!!Μακάρι να έχουμε την τιμή να τους δούμε και στη χώρα μας!!! :drummer:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now



×
×
  • Create New...