Jump to content
✨ STAY UP TO DATE WITH THE WORLD TOUR ✨

Coldplay fans - GREECE


Nikolaz

Recommended Posts

den 8umamai h diafhmish se ti anaferotan ellhnikh htan..oxi twn coldplay mn trelainesai..:P

elege:- ntomates exete? (an8rwpoi se autokinhto rwtoun ena paragwgo)

-nai(o mpakalhs)

pernaei ligos xronos kai rwtoyn oi endiaferomenoi..

- ti perimenete?

- to kalokaiiiiriii...

 

:stunned::shocked2::confused::\:inquisitive:

 

ΟΚ, λογοπαίγνιο, αλλά τέλος πάντων...

 

 

Πάντως όλο και περισσότερο με την Ελλάδα ασχολούνται, έστω και όχι άμεσα.

 

Σήμερα βγήκε ανακοίνωση ότι η Marina and the Diamonds, η Ελληνο-Ουαλή τραγουδίστρια Μαρίνα-Λαμπρινή Διαμάντη, θα ανοίξει την συναυλία των Coldplay στο Manchester!

 

Για όσους δεν την ξέρουν, ίσως έχουν ακούσει τα παρακάτω τραγούδια της:

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-vHi83LTQjU]MARINA AND THE DIAMONDS | SHAMPAIN - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Cr-SqRWImmI]MARINA AND THE DIAMONDS | OH NO! - YouTube[/ame]

 

 

Πολύ Ελλάδα έπεσε τελευταία, μακάρι οι Coldplay να μας επισκεφτούν!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Γεια σας!!!Ειμαι κι εγω απο Ελλαδα (απ'οτι φαίνεται) και τρελα παθιασμενη με τους Coldplay!

Συμφωνώ κι εγώ με ολα αυτα που λέτε και είμαι σιγουρη οτι θα ερθουν επιτελους το 2012! Πριν απο λιγο καιρο ειχε μια εκπομπη στο MTV με τη Λυδία, η οποια πηγε στη Μαδρίτη για να πεισει ανθρωπους να ερθουν στην Ελλαδα για διακοπες και πηγε και στη συνεντευξη τυπου των Coldplay τοτε στο Amex Unstaged, Plaza de Toros de Las Ventas!!!Το ειδα και το εγραψα! Να το link για να κατεβάσετε την εκπομπή: https://rapidshare.com/#!download|609tl2|3827381753|20111107_2002_-_MTV_-_MISSION_LYDIA_-_MISSION_LYDIA.ts|494997|R~0|0|0|RapidPro expired. (34fa3175)

Αξιζει τον κοπο!!!Δειτε το :):D

Link to comment
Share on other sites

A!Επισης, θελω μια βοηθεια....!Θα δωσω το πτυχίο μου στα αγγλικα το Μάιο και πρεπει να κανω ενα investigation.Εγω φυσικα διαλεξα τους Coldplay!!!Πρεπει λοιπον να γραψω γι' αυτους τις πιο σημαντικες πληροφοριες (περιπου μια σελιδα) για να μπορεσω να το μαθω και να το πω στον εξεταστη.Εχω κάνει κατι, αλλα δεν ειμαι σιγουρη για το αν λεω ταπιο σημαντικα!Αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του θα το εκτιμουσα παααρα πολυ :) Ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

A!Επισης, θελω μια βοηθεια....!Θα δωσω το πτυχίο μου στα αγγλικα το Μάιο και πρεπει να κανω ενα investigation.Εγω φυσικα διαλεξα τους Coldplay!!!Πρεπει λοιπον να γραψω γι' αυτους τις πιο σημαντικες πληροφοριες (περιπου μια σελιδα) για να μπορεσω να το μαθω και να το πω στον εξεταστη.Εχω κάνει κατι, αλλα δεν ειμαι σιγουρη για το αν λεω ταπιο σημαντικα!Αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του θα το εκτιμουσα παααρα πολυ :) Ευχαριστω:D

Γεια σας!!!Ειμαι κι εγω απο Ελλαδα (απ'οτι φαίνεται) και τρελα παθιασμενη με τους Coldplay!

Συμφωνώ κι εγώ με ολα αυτα που λέτε και είμαι σιγουρη οτι θα ερθουν επιτελους το 2012! Πριν απο λιγο καιρο ειχε μια εκπομπη στο MTV με τη Λυδία, η οποια πηγε στη Μαδρίτη για να πεισει ανθρωπους να ερθουν στην Ελλαδα για διακοπες και πηγε και στη συνεντευξη τυπου των Coldplay τοτε στο Amex Unstaged, Plaza de Toros de Las Ventas!!!Το ειδα και το εγραψα! Να το link για να κατεβάσετε την εκπομπή: https://rapidshare.com/#!download|60...ed. (34fa3175)

Αξιζει τον κοπο!!!Δειτε το

 

 

Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας, δεν το είχα δει!

 

 

Όσο για την 'Εργασία" σου, γράψε μας τι έχεις κάνει μέχρι στιγμής, και εμείς μετά να συμπληρώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας, δεν το είχα δει!

 

 

Όσο για την 'Εργασία" σου, γράψε μας τι έχεις κάνει μέχρι στιγμής, και εμείς μετά να συμπληρώσουμε.

 

Ευχαριστώ που είσαι πρόθυμος να με βοηθήσεις!Οταν δεις αυτο στο MTV θέλω να μου πεις τι γνώμη σου:)

Λοιπόν, έχω γράψει τα εξής (Τα οποία πήρα από το wikipedia κυρίως....) :

Coldplay are a British alternative rock band formed in 1997. The group comprises of lead vocalist Chris Martin, guitarist Jonny Buckland, bassist Guy Berryman and drummer Will Champion.Manger Phil Harvey is often considered an unofficial 5th member.Coldplay's early material was compared to acts such as Radiohead,Oasis,Jeff Buckley,U2 and Travis.They achieved worldwide fame with their 2000 single "Yellow" followed by the success of their debut album Parachutes.They've released 5 studio albums so far.They made their debut in July 2000 with the release of Parachutes which sold over 7.5 million copies.The band's 2nd studio album, A Rush of Blood to the Head, was released worldwide in August 2002.Coldplay's 3rd studio album,X&Y, was released in June 2005 and became the best selling album of 2005 selling over 8.3 million copies within the end of the year.Viva la Vida or Death and All His Friends,the band's 4th studio album was released in June 2008.It became their most successful album.topping the charts in over 36 countries.Their 5th studio album Mylo Xyloto, was released worldwide on 24 October 2011 by EMI to favourable reviews.The band has won a number of music awards throuhgout their career including six Brit Awards, four MTV Video Music Awards and seven Grammys from 20 nominations.As one of the world's best-selling music artists, Coldplay have sold over 50 million records worldwide.They've been active supporters of various social and political causes, such as Oxfam's Make Trade Fair campaign and Amnesty International.The group have also performed at various charity projects such as Band Aid 20, Live 8, Sound Relief, Hope for Haiti Now:A Golbal benefit for Earthquake Relief , the Teenage cancer Trust and Children in Need Rocks

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Είδαι και εγώ την εκπομπή (υπάρχει και στο youtube εδώ [ame=http://www.youtube.com/watch?v=FOUOz4b2Gqw]Mission Lydia - ? ????? ?????? ???? Coldplay ???? ?????? - YouTube[/ame] ). Είπαν ότι αν κάνουν τελικά τουρ το 12, θα έρθουν Ελλάδα! Μακάρι να τηρήσουν την υπόσχεση. Ελπίζω μόνο να μην αποθαρρυνθουν επειδή τους είπε ότι θα μόνο 5-6 άτομα θα έρθουν να τους δουν. ΧD Αλλά όχι. Το πήραν στην πλάκα. Τέλεια η αντίδραση του Κρις σε όλο το σκηνικό.

 

Και βασικά, δεν ξέρω αν το ξέρετε, αλλά ο Κρις έχει πτυχίο στα Ελληνικά/ Λατινικά (τώρα το βασικό του πτυχίο είναι, μάθημα που πήρε είναι, θα σας γελάσω.) άρα ακόμα ένας λόγος να έρθουν! ;)

 

Όσο για την εργασία, θα βοηθήσουμε σε ότι μπορούμε! :)

 

EDIT

Όπα την ανέβασες. Πολύ καλή μου φαίνεται. Ίσως να προσθέσεις ότι έφτιαξαν την μπάντα στο πανεπιστήμιο σαν πρόσθετη πληροφορία. Εγώ θα το έβαζα αυτό. Γενικά πολύ καλά συγκροτημένη είναι και η 'ροη' των πληροφοριών μια χαρά. Τώρα, πέρασε το και πάλι για κανα δύο ορθογραφικά που είδα και κάποια σημεία στίξης, και κάτι κεφαλαία που σου ξέφυγαν.

Επίσης αν το επιτρέπει η μορφή που πρέπει να έχει η εργασία, θα χώριζα παραγράφους στο 'They achieved worldwide fame.." και στο 'The band has won...'.

Τα ξεψυρίζω τώρα βέβαια, αλλά έχω την τάση να τελειομανώ στις εκθέσεις. Σόρι κιόλας, αν θες απλά αγνόησε τα τελευταία! :D

Link to comment
Share on other sites

Mission Lydia - ? ????? ?????? ???? Coldplay ???? ?????? - YouTube[/ame] ). Είπαν ότι αν κάνουν τελικά τουρ το 12, θα έρθουν Ελλάδα! Μακάρι να τηρήσουν την υπόσχεση. Ελπίζω μόνο να μην αποθαρρυνθουν επειδή τους είπε ότι θα μόνο 5-6 άτομα θα έρθουν να τους δουν. ΧD Αλλά όχι. Το πήραν στην πλάκα. Τέλεια η αντίδραση του Κρις σε όλο το σκηνικό.

 

Και βασικά, δεν ξέρω αν το ξέρετε, αλλά ο Κρις έχει πτυχίο στα Ελληνικά/ Λατινικά (τώρα το βασικό του πτυχίο είναι, μάθημα που πήρε είναι, θα σας γελάσω.) άρα ακόμα ένας λόγος να έρθουν! ;)

 

Όσο για την εργασία, θα βοηθήσουμε σε ότι μπορούμε! :)

 

EDIT

Όπα την ανέβασες. Πολύ καλή μου φαίνεται. Ίσως να προσθέσεις ότι έφτιαξαν την μπάντα στο πανεπιστήμιο σαν πρόσθετη πληροφορία. Εγώ θα το έβαζα αυτό. Γενικά πολύ καλά συγκροτημένη είναι και η 'ροη' των πληροφοριών μια χαρά. Τώρα, πέρασε το και πάλι για κανα δύο ορθογραφικά που είδα και κάποια σημεία στίξης, και κάτι κεφαλαία που σου ξέφυγαν.

Επίσης αν το επιτρέπει η μορφή που πρέπει να έχει η εργασία, θα χώριζα παραγράφους στο 'They achieved worldwide fame.." και στο 'The band has won...'.

Τα ξεψυρίζω τώρα βέβαια, αλλά έχω την τάση να τελειομανώ στις εκθέσεις. Σόρι κιόλας, αν θες απλά αγνόησε τα τελευταία! :D[/

 

Ααααχ ναι! Μακάρι να έρθουν:)Δεν το είχα ψάξει στο youtube:lol: Όντως θεός ο Κρις...για πλάκα το είπε η Λυδία ναι!

Αυτό με τα ελληνικά το είχαν γράψει και στο fb και το λέει και στο wikipedia!Είμαι πολύ ενθουσιασμένη και έχω ένα προαίσθημα πως θα έρθουν 100%!Μόνο μην απογοητευτώ....Δεν μπορώ να περιμένω άλλο!!!

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :happy: Αυτό με το πανεπιστήμιο θα το βάλω έχεις δίκιο! Ναι, αυτά μου ξέφυγαν γιατί τα έγραψα γρήγορα....Δε χώρισα παραγράφους γιατί θα το πω προφορικά και δε χρειάζεται να το γράψω δεν είναι έκθεση! :P

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Καλές οι πληροφορίες που δίνεις, δεν έχω να συμπληρώσω κάτι παραπάνω... Ίσως να ανάφερες και τα EPs και τα Singles που έκαναν ανάμεσα στα Albums θα ήταν καλύτερα? Εσύ ξέρεις ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ααααχ ναι! Μακάρι να έρθουν:)Δεν το είχα ψάξει στο youtube:lol: Όντως θεός ο Κρις...για πλάκα το είπε η Λυδία ναι!

Αυτό με τα ελληνικά το είχαν γράψει και στο fb και το λέει και στο wikipedia!Είμαι πολύ ενθουσιασμένη και έχω ένα προαίσθημα πως θα έρθουν 100%!Μόνο μην απογοητευτώ....Δεν μπορώ να περιμένω άλλο!!!

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :happy: Αυτό με το πανεπιστήμιο θα το βάλω έχεις δίκιο! Ναι, αυτά μου ξέφυγαν γιατί τα έγραψα γρήγορα....Δε χώρισα παραγράφους γιατί θα το πω προφορικά και δε χρειάζεται να το γράψω δεν είναι έκθεση! :P

 

Το είδα και εγώ στο fb όταν το είχαν γράψει. Άρχιζαν και με 'Καλημέρα, Ελλάδα' και εγώ είχα μείνει! :lol:

Και εγώ έτσι θέλω να πιστεύω, ότι θα έρθουν. Καιρός είναι, πολλά σημάδια έχουν πέσει άρα...; Του χρόνου κάποια στιγμή θα τους δούμε και live!

Α, αν είναι προφορικά, μια χαρά τότε.

Όσο για τα ΕP και τα singles που είπε ο nikolaz, νομίζω ότι θα έπεφταν πολλές πληροφορίες μαζεμένες. Αν ήταν μια μεγάλη έκθεση ίσως να ταίριαζαν αλλά σε προφορικό λόγο μήπως ζαλιστούν σκέφτομαι, χεχε. :D

Καλή επιτυχία πάντως!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Re paidia den eixa dei t videaki!!!!! ax k thn eixa antipa8hsei thn Ludia!!!!! h kardia m den exei stamathsei n xtupa apo th stigmh p t da!!! ax pote 8a r8oun??!!! den mporw allo auth thn anamonh!!!!<3<3<3<3<3<3<3<3

 

Αααχ όυτε εγώ! Πιστεύω ότι θα κάνουν περιοδεία για το νέο δίσκο σίγουρα. Οπότε το καλοκαίρι...; Ίσως; Μακάρι; :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είδα και εγώ την ανακοίνωση σήμερα. Σίγουρα θα ανακοινώσουν και άλλες ημερομηνίες, και δεν μπορεί, θα είμαστε μέσα!!!

 

Ναι ρε παιδιααα!:PΑφού το είπε ο Κρις!!!Δε γίνεται να πάνε μόνο σ'αυτά τα μέρη:(

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Δίνουν 5-6 συναυλίες σε άλλες ευρωπαικές χώρες (γκρρρ η Γερμανία είδατε πόσες ημερομηνίες έχει κλεισμένες; ) και εμείς τίποτα! Τι ζητάμε? Μία μέρα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Το έμαθα αυτό με τις συναυλίες. Κρίμα.

 

Ρε παιδιά δεν μπορούσα να μπω στο σάιτ για 4-5 μέρες γιατί πεταγόταν ένα άλλο site (Amazon) κάθε φορά που ανανέωνα τη σελίδα...... Είχε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική πολλές φορές μου πέταγε τη σελίδα του άλμπουμ στο amazon, άλλα την έβγαζε σε νέο παράθυρο, οπότε το έκλεινα και συνέχιζα κανονικά! :D

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική πολλές φορές μου πέταγε τη σελίδα του άλμπουμ στο amazon, άλλα την έβγαζε σε νέο παράθυρο, οπότε το έκλεινα και συνέχιζα κανονικά! :D

 

Εμένα μου έκανε στο ίδιο παράθυρο redirection και δεν μπορούσα να μπω με τίποτα! Η αρχική σελίδα φαινόταν για 1 δευτερόλεπτο και μετά πήγαινες στο Album page στο Amazon... Εκνευριστικό πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now



×
×
  • Create New...