Jump to content
🌙 COLDPLAY ANNOUNCE MOON MUSIC OUT OCTOBER 4TH 🎵

Hungary


parachutes17

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Hello nép:) Gondoltam benézek az international részbe de nem vártam hogy Hungaryt találok...

Jó lenne tényleg ha jönnének ide is, de viszont Bécshez közel lesznek vmi fesztiválon július 10-én, megy vki? Ha igen, jó neki...

Szépet? "And we live in a beautiful world; Yeah,we do, yeah,we do...."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Budapestre jön a Coldplay

 

 

November hatodikán a Budapest Sportarénában lép fel a Coldplay - ha erre a hírre nem ugrik be semmi, nyugodtan vegyük úgy, mintha az R.E.M., a U2 vagy a Radiohead hazai koncertjének hallatán színlelnénk semlegességet.

 

Valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva hazánkban a gitár, basszusgitár, énekes, dobos felállásban játszó zenekarok szinte kizárólag alternatív bandaként nyerhetnek létjogosultságot, mintha ez az összeállítás és a popzene eleve összeférhetetlen lenne. Határainkon kívül azonban egyáltalán nem frusztráló könnyűzenésznek lenni, sőt, kifejezetten jól meg lehet belőle élni.

 

Tökéletes példa erre a brit Coldplay: a csapat szemérmetlenül fiatalon érte el a világhírnevet: az első két lemezből összesen már több mint húszmillió példány fogyott, ami bőven a sztárzenekar kategóriába emeli a négyest.

 

Ugyanakkor igaz, hogy az együttes sikere ugyanazokkal a tulajdonságokkal magyarázható, mint amelyekért a legtöbb bírálatot kapja: a túlzott jólneveltséggel, a karakternélküliséggel, a jellegtelenséggel. A lemezvásárlókat azonban nem zavarja, hogy a frontember, Chris Martin úgyszólván a rock'n'roll antitézise, és az sem, hogy a zene elsőtől az utolsó hangig teljesen rádióbarát, ártalmatlan, sőt steril. Viszont kétségtelenül kellemes hallgatnivaló, visszafogottan lelkizős szövegekkel és a kötelező melankóliával, amely azonban úgy tűnik, a 21. század átlagemberének is sajátja.

 

A közönség feltétlen támogatását bizonyítja legalábbis, hogy a csapat harmadik, X&Y című nagylemezéből már az első héten 464 ezer példányt fogyott Angliában, ezt a csúcsot eddig csak az Oasis szintén harmadik albuma, az 1997-es Be Here Now szárnyalta túl.

 

November 6-án a hazai közönség élőben is meghallgathatja tehát az új albumot - és feltehetően a Coldplay eddigi slágereit - addig pedig érdemes a külföldi klipcsatornákat böngészni: biztosak lehetünk benne, hogy naponta többször is láthatjuk majd az új album videóit.

 

Coldplay, Budapest Sportaréna, november 6.

 

 

 

Itt nem tudom, hogy miért hatodikát írnak, de majd kiderül.....

Link to comment
Share on other sites

Én a NKÖM honlapján találtam ezt, talán hitelesebb, mint a Blikk...

 

http://www.kultura.hu/culture/music/popular/news/D999_news_99540.html

 

de hivatalos honlapon még semmi nincs. ... hátha nem kacsa...

 

Kösz! :)

Már egyre több helyen 6.-át írnak, szóval lehet h az a valós dátum. Még jegyeket sem lehet rendelni, pedig pl a decemberi Simply Redre már igen...

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm....a mai Blikkben az van, hogy nem jönnek, mert Chrisnek hangszálgyulladása van, és ezért csak néhány fellépést vállalhat...ez érdekes, egész évben turnéznak, és még november végén is lesznek spanyolországi koncertek, nem hallottam még, hogy lemondták volna bármelyiket is. Max a magyar szervezők hülyék és nem tudták megoldani.

Link to comment
Share on other sites

kedves mindenki!!

remélem jönnek.imádom őket ezért el is mentem ausztriába.rohadt jó volt.egész végig rázott a hideg és egyszerűen csak álltam ott lenyűgözve hogy itt van a coldplay akiket már több mint 4 éve folyamatosan hallgatok és játszanak nekünk.csodálatos volt. tehát ha jönnek pestre akkot ott a helyünk :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nem akarok hangulatrontó lenni, de ma ezt találtam a mailboxomban. Hungary is nowhere! :stunned:

Lehet h. tényleg le kellett mondani pár koncit betegség miatt és későbbi időpontra teszik át, v. a szervezők bénáztak - akkor pedig elmehetnek ...

 

Coldplay have just announced several new tour dates across Europe in October and November this year.

 

26 October: Sports Palace, Antwerp, Belgium

28 October: Arena, Oberhausen, Germany

30 October: Forum, Copenhagen, Denmark

31 October: Spektrum, Olso, Norway

 

7 November: Globe, Stockholm, Sweden

9 November: Arena, Leipzig, Germany

10 November: Maimarkhalle, Mannheim, Germany

12 November: Hallenstadion, Zurich, Switzerland

14 November: Fillaforum, Milan, Italy

15 November: Palamalagott, Bologna, Italy

17 November: Dome, Marseille, France

18 November: Zenith, Toulouse, France

20 November: Palau Saint Jordi, Barcelona, Spain

22 November: Palacio de Deportes, Madrid, Spain

23 November: Atlantico Pavillion, Lisbon, Portugal

25 November: Velodromo Anoeta, San Sebastian, Spain

28 November: Tony Garnier Hall, Lyon, France

29 November: Bercy, Paris, France

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

most akkor mi is a helyzet? en azt hallottam, hogy cm hangszalaival van vmi bibi es le kell, hogy mondjanak par koncertet. ennek ellenere ugy nez ki, hogy eleg elfoglaltak oktoberben es novemberben. na most akkor mi is van? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now



×
×
  • Create New...